بیمه تکمیلی چیست؟

   یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع‌ پوشش‌های بیمه‌‌ای، بیمه‌ تکمیلی درمان است‌. با توجه‌ به‌ اینکه‌ انسان همواره‌ در معرض‌ خطر انواع‌ مختلف‌ بیماری‌ها و حوادث بوده‌ و هست‌، به ناچار برای معالجه‌ بیماری و بهبودی، متقبل‌ هزینه‌‌های سنگین‌ پزشکی، دارو، عمل‌ها‌ی جراحی و مخارج‌ بیمارستان‌ می‌شود. به‌ منظور کمک‌ در پرداخت چنین‌ هزینه‌هایی، بیمه‌های تکمیل درمانی طراحی و به متقاضیان ارائه می‌گردند.

.

بیمه تکمیلی خانواده

   از آنجایی که تمام افراد نمی‌توانند تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی بیمه تکمیلی درمان را تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است. در بیمه تکمیلی خانواده، ما به عنوان بیمه‌گر متعهد می‌شویم که کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و فرانشیز توافق شده پرداخت کنیم.

مزایای بیمه تکمیلی سامان

با تهیه بیمه تکمیلی انفرادی – خانواده، می‌توانید از مزایای زیر نیز بهره‌مند شوید:

 • جبران هزینه‌های ویزیت و دارو
 • جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی
 • جبران هزینه‌های زایمان، نازایی و ناباروری
 • جبران هزینه‌های بستری در بیمارستان
 • جبران هزینه‌های آزمایشگاهی، پاراکلینیکی و هزینه‌های جراحی‌های سرپایی
 • جبران هزینه درمان عیوب انکساری چشم
 • و…

   بیمه تکمیلی خانواده سامان خدمات خود را در قالب ۴ طرح ارائه کرده‌ است که پوشش‌ها و سقف تعهدات هرکدام از آنها در مدت یک‌ سال در جدول زیر بیان شده‌ است.

   همچنین توضیحات مربوط به تهیه بیمه تکمیلی خانواده سامان بدون داشتن بیمه‌ پایه، دوره انتظار، فرانشیز، شرایط سنی، شرایط بیمه تکمیلی خانوادگی، روش‌های پرداخت حق‌بیمه‌ تکمیلی و فرآیند دریافت هزینه‌های پزشکی از بیمه سامان را می‌توانید در ادامه‌ی جدول‌ مطالعه کنید.

شرح پوششها

بستری، جراحی عمومی

جبران هزینه های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care

جراحی های تخصصی

جبران هزینه های اعمال جراحی مهم مرتبط با سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، دیسک ستون فقرات، گامانایف، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، شیمی درمانی، رادیوتراپی و آنژیوپلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز  (با احتساب ردیف ۱)

آمبولانس

هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی- درمانی طبق دستور پزشک معالج

زایمان

جبران هزینه های زایمان اعم از طبیعی و سزارین

پارا کلینیکی ۱

جبران هزینه‌ انواع رادیوگرافی، آنژیوگرافی عروق محیطی، آنژیوگرافی چشم، سونوگرافی، ماموگرافی و انواع اسکن، ام آر آی، پزشکی هسته ای (شامل اسکن هسته ای و درمان رادیوایزوتوپ)، دانسیتومتری

پارا کلینیکی ۲

جبران هزینه انواع آندوسکوپی، خدمات تشخیصی قلبی و عروقی شامل انواع الکتروکاردیوگرافی (نوار قلب)، انواع اکوکاردیوگرافی، انواع هولتر مانیتورینگ، تست ورزش، آنالیز پیس میکر، EECP، تیلت تست، خدمات تشخیصی تنفسی شامل (اسپیرومتری و PFT)، خدمات تشخیصی الکترومیلوگرافی و هدایت عصبی (EMG NCV)، الکتروانسفالوگرافی(EEG)، خدمات تشخیصی یورودینامیک (نوار مثانه)، خدمات تشخیصی و پرتو پزشکی چشم مانند اپتومتری، پریمتری، بیومتری و پنتاکم، شنوایی سنجی (انواع ادیومتری)

جراحی های سرپایی

جبران هزینه های اعمال مجاز سرپایی مانند شکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی

آزمایشگاهی

جبران هزینه های خدمات آزمایشات تشخیصی – پزشکی شامل پاتولوژی، ژنتیک پزشکی و تست های آلرژیک و فیزیوتراپی

رفع عیوب انکساری دو چشم

جبران هزینه های جراحی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر درجه نزدیک بینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم ۳ دیوپتر یا بیشتر باشد

غربالگری جنین

جبران هزینه های تست های غربالگری جنین شامل مارکرهای جنینی و آزمایشات ژنتیک جنین

ویزیت، دارو و خدمات اورژانس

جبران هزینه های ویزیت و دارو (بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور ، صرفاً مازاد بر سهم بیمه گر اول) و خدمات اورژانس (غیر بستری)

دندانپزشکی

هزینه های سرپایی یا بستری خدمات دندانپزشکی و جراحی لثه (به جز ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و موارد زیبایی)

درمان نازایی و ناباروری

هزینه های درمان نازائی و ناباروری شامل اعمال جراحی مرتبط IUI، ZIFT، GIFT، میکرو اینجکشن و IVF

سمعک (دوگوش)

خرید سمعک (دو گوش)

درخواست مشاوره بیمه تکمیلی

نام و نام خانوادگی(ضروری)

برای تهیه این بیمه نامه کاربردی و یا کسب اطلاعات بیشتر،

هم اکنون خیلی راحت با ما تماس بگیرید.

۹۱۰۱۱۹۹۰ ۰۳۱

جدول حق‌بیمه سالیانه طرح ها (مبلغ به تومان)

روش‌های پرداخت حق‌بیمه‌ تکمیلی

حق‌بیمه بیمه تکمیلی به صورت سالیانه و براساس طرح انتخابی و سن بیمه‌گذار تعیین می‌شود و بیمه‌گذار می‌تواند به یکی از دو روش نقدی و یا اقساطی حق‌بیمه خود را پرداخت نماید.
پرداخت حق‌بیمه به روش نقدی و یکجا، شامل ۱۰ درصد تخفیف خواهد شد و درصورتی که بیمه‌گذار مایل به پرداخت حق‌بیمه خود به صورت اقساطی باشد، در ابتدا باید ۳۰ درصد آن‌ را نقد و مابقی آن را در ۳ قسط ۳ ماهه پرداخت نماید.
صدور اقساطی بیمه تکمیل درمان تنها از طریق چک امکان‌پذیر می‌باشد. (۳ فقره چک ۳ ماهه)

فرانشیز بیمه تکمیلی سامان

   فرانشیز به مقداری از هزینه‌های درمانی گفته می‌شود که پرداخت آن برعهده خود بیمه‌گذار (مشتری) است و بقیه هزینه‌های درمان را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.
   مقدار فرانشیز بیمه تکمیلی سامان فقط ۱۰ درصد می‌باشد. به این معنا که هزینه‌های درمانی بیمه‌گذار هر مقداری که باشد حداقل ۱۰ درصد آن باید توسط بیمه‌گذار پرداخت شود. ضمنا اگر شخصی از بیمه پایه خود استفاده نماید در پرداخت خسارت، فرانشیز کسر نخواهد شد.

   به عنوان مثال اگر شما از من و بیمه، بیمه تکمیلی سامان را تهیه کنید و با مراجعه به پزشک مبلغ ویزیت ایشان ۱۰۰ هزار تومان باشد، شرکت بیمه سامان ۹۰ هزار تومان آنرا پرداخت می‌نماید و شما فقط ۱۰ هزار تومان پرداخت می‌کنید.

تخفیف بیمه تکمیلی سامان

متقاضیان خرید بیمه تکمیلی خانواده یا خانوادگی سامان می‌توانند از تخفیف‌های ویژه این بیمه استفاده کنند.

   ۱- شما با خرید نقدی بیمه تکمیلی سامان مشمول ۱۰ درصد تخفیف می‌شوید و یا در صورت داشتن بیمه عمر سامان، ۱۰ درصد تخفیف به بیمه نامه شما تعلق می‌گیرد.

   ۲- همچنین خانواده های سه نفره و سه نفر به بالا که متقاضی تهیه بیمه تکمیلی سامان هستند، می‌توانند این بیمه را با ۱۵ درصد تخفیف تهیه نمایند.

البته سقف تخفیف‌های این بیمه ۲۵ درصد است. یعنی شما نمی‌توانید به صورت همزمان از تخفیفِ دارا بودن بیمه عمر و تخفیفِ خرید نقدی بهره‌مند شوید و یکی از این دو تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت.

.

تهیه بیمه تکمیلی خانواده سامان بدون داشتن بیمه‌ پایه

درگذشته برای خرید بیمه تکمیلی، داشتن بیمه‌ پایه (تامین اجتماعی، حوادث درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح و سلامت ایرانیان) در اکثر شرکت‌های بیمه الزامی بوده‌است. اما هم‌اکنون بعضی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه سامان برای رفاه حال خریداران بیمه تکمیلی خود، لزوم داشتن بیمه‌ پایه را حذف نموده‌اند و در صورتی که خریدار بیمه تکمیلی، بیمه‌ پایه نداشته‌باشد، تنها ۱۸ درصد به مبلغ حق‌بیمه او افزوده خواهدشد و تغییر دیگری در بیمه‌نامه تکمیلی او به علت نداشتن بیمه‌ پایه رخ نخواهد داد.

فرآیند دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه سامان

دو روش برای دریافت هزینه‌های پزشکی مورد تعهد بیمه سامان وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

.
روش اول: بیمه‌گذاران به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان مراجعه کنند.

 • در صورت مراجعه بیمه‌گذار به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان که امکان صدور معرفی‌نامه به صورت آنلاین را داشته‌باشند، در همان محل معرفی‌نامه به صورت آنلاین برای آن‌ها صادر می‌شود.

  در این حالت پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌گذار تا سقف تعهدات پوشش‌های بیمه سامان برعهده‌ی خود شرکت می‌باشد و بیمه‌گذار فقط باید ۱۰ درصد هزینه‌های پزشکی را در همان محل به عنوان فرانشیز و سهم خود پرداخت کند.

 • در صورتی که بیمه‌گذار بخواهد به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان که امکان صدور معرفی‌نامه به صورت آنلاین را ندارند، مراجعه کند، باید از قبل به نمایندگی‌های بیمه سامان رفته و برای مرکز درمانی مورد نظر خود معرفی‌نامه دریافت نماید. در این حالت نیز مانند حالت قبل بیمه‌گذار فقط باید ۱۰ درصد هزینه‌های پزشکی را در همان جا، به عنوان فرانشیز و سهم خود پرداخت نماید.

.

روش دوم: بیمه‌گذاران به مراکزی به غیر از مراکز طرف قرارداد بیمه سامان مراجعه کنند.

 • در این صورت اگر بیمه‌گذار بیمه‌ پایه (تامین اجتماعی، سلامت و …) داشته‌باشد و بخواهد از آن استفاده‌کند در ابتدا باید با فاکتور هزینه‌ها و مدارک درمانی به بیمه‌ پایه خود مراجعه نماید و مبلغ مورد تعهد بیمه‌گر اول را دریافت کند. پس از آن بیمه‌گذار باید به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه نماید و با تحویل مدارک خود مابقی هزینه‌ها به استثنای ۱۰ درصد فرانشیز را دریافت کند. همچنین مشتری علاوه بر تحویل مدارک به نماینده‌، می‌تواند مستقیما مدارک خود را تحویل شعبات بیمه سامان یا شرکت درمانت دهند.

 • در غیر این صورت اگر بیمه‌گذار، بیمه‌ پایه نداشته باشد و یا نخواهد از آن استفاده کند، می‌تواند از همان ابتدا به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه نماید و هزینه‌های پزشکی خود را مطابق تعرفه تا سقف تعهدات بیمه سامان از ایشان دریافت کند.

نکته: خسارت‌های پرداختی براساس تعرف مصوب محاسبه می‌گردد.

درخواست مشاوره بیمه تکمیلی

نام و نام خانوادگی(ضروری)

برای تهیه این بیمه نامه کاربردی و یا کسب اطلاعات بیشتر، هم اکنون خیلی راحت با ما تماس بگیرید. ۹۱۰۱۱۹۹۰ ۰۳۱

دوره انتظار بیمه تکمیلی سامان

به مدت زمانی گفته می‌شود که پس از گذشت آن بیمه‌گذار می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌نامه خود استفاده نماید.
هریک از طرح‌های بیمه تکمیلی خانواده سامان دارای دوره‌ی انتظار ۳ ماهه برای بیماری‌های مزمن و دوره انتظار ۹ ماهه برای زایمان می‌باشند. بطور مثال برای استفاده از پوشش زایمان، نازایی و ناباروری باید حداقل ۹ ماه از خرید آن گذشته‌ باشد. بنابراین می‌بایست قبل از بارداری برای خرید بیمه تکمیلی با پوشش زایمان اقدام کنید.

.

شرایط سنی بیمه تکمیلی سامان

بازه‌ی سنی بیمه تکمیلی خانواده سامان از بدو تولد تا ۷۰ سالگی می‌باشد و افراد بیشتر از ۷۰ سال امکان خرید بیمه تکمیلی خانواده سامان را نخواهند داشت.

.

بیمه تکمیلی خانوادگی سامان

عده‌ای تصور می‌کنند که در بیمه تکمیلی خانوادگی با پرداخت یک حق‌بیمه توسط سرپرست خانواده تمام اعضای آن خانواده تحت پوشش قرار می‌گیرند. اما این تصور کاملا اشتباه است.
در بیمه تکمیلی خانوادگی با دریافت حق‌بیمه به تعداد اعضای خانواده برای همه‌ی آن‌ها بیمه تکمیلی خریداری می‌شود. با این تفاوت که به جای صدور بیمه‌نامه به تعداد اعضای خانواده، یک بیمه‌نامه که در آن نام سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل او نوشته شده‌باشد صادر خواهدشد.