بیمه زندگی راهکاری برای زندگی شادتر

   

بیمه زندگی (عمر و تشکیل سرمایه) چه مزایایی برای شما دارد ؟

.

۱- ایجاد نظم مالی و سرمایه گذاری مطمئن

   ۱-۱ با توجه به قوانین بیمه مرکزی، بیمه زندگی دارای سودی تضمین شده می باشد که این سود، حداقل سودی است که به سرمایه مشتری تعلق می گیرد. 

   بیمه سامان در بیمه زندگی خودش طی صندوق رشد ۱، به بیمه‌گزاران عزیز حداقل ۸.۵ % سود تضمین شده پرداخت می‌کند.

.

   ۱-۲ سودی مطمئن و بالاتر از میانگین: آیین نامه ۶۸ بیمه‌های زندگی و مستمری بیمه مرکزی، مؤسسات بیمه را مکلف کرده است که کلیه بیمه‌نامه‌های زندگی و مستمری خود را بر اساس مقررات این آیین‌نامه صادر نمایند. بر اساس  ماده ۱۱ این آیین نامه، مؤسسات بیمه مکلفند در انواع بیمه‌‏های زندگی، بیمه گزاران بیمه‏‌های زندگی خود را در حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از مجموع معاملات بیمه‌های مذکور سهیم نمایند. لذا علاوه بر پرداخت سود تضمین شده به سرمایه مشتری، سالانه سود مشارکت در منافع نیز محاسبه و متناسب با مبلغ سرمایه گذاری مشتری، به اندوخته بیمه‌ای وی اضافه می گردد.

   در همین خصوص شرکت بیمه سامان در ۵ سال گذشته (از سال ۹۶ الی ۱۴۰۰) بطور میانگین ۳۸ % سود به بیمه‌های زندگی خود پرداخت کرده است.

.

   ۱-۳ میزان سرمایه گذاری در بیمه زندگی، کاملا در اختیار و متناسب با شرایط اقتصادی شما انجام می‌گیرد.

.

   ۱-۴ پس از گذشت ۱ سال از شروع قرارداد، در صورت نیاز شما به سرمایه اندوخته شده تا آن لحظه، شرکت بیمه جهت جلوگیری از فسخ بیمه و پایان یافتن پوشش‌های بیمه‌ای شما، امکان دریافت وام به میزان ۹۰% اندوخته‌تان را فراهم نموده است .

.

   ۱-۵ در صورت لزوم امکان بازخرید بیمه نامه هم در هر زمان امکان پذیر بوده و اندوخته شما با احتساب سود مورد نظر تا همان روز به شما بازگردانده می‌شود.

.

   ۱-۶ بر اساس مواد ۱۳۶ و ۱۳۷ قانون مالیات‌های مستقیم، سرمایه‌ای که مشتری در بیمه زندگی برای خود و خانواده اش قرار می دهد معاف از مالیات و مالیات بر ارث می‌باشد. یعنی از یکسو داریم برابر سرمایه گذاری انجام شده سود می‌گیریم و از سوی دیگر نیازی به پرداخت مالیات برای سرمایه‌گذاری انجام شده وجود ندارد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره ۰۳۱۹۱۰۱۱۹۹۰ از کارشناسان من و بیمه راهنمایی بگیرید.

۲. پوششهای جامع بیمه‌ای

   + پوشش حمایتی (معافیت از پرداخت حق بیمه) از بدو تولد

   + پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه برای کودک بدون سقف تا ۶۵ سالگی

   + پوشش امراض خاص تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای ۳ بار

   + پوشش تقص عضو دائم بر اثر حادثه تا ۲۰۰% سرمایه فوت و تا ۶۵ سالگی

   + پوشش سرمایه فوت (از ۲ الی ۱۵ سالگی) تا ۱ میلیارد تومان

   + پوشش سرمایه فوت بر اثر حادثه تا ۴ میلیارد تومان

   ما تنها شرکتی هستیم که پوششهای جامع بیمه‌ای را علی‌الخصوص برای کودکان زیر ۱۰ سال ارائه می‌دهیم.

۳- پوشش های حمایتی

   ۳-۱ پوششهای زیر در صورت از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده ارائه میگردد:

      + پرداخت حقوق به مشتری تا ۳ برابر حق بیمه پرداختی

      + پرداخت سرمایه از کار افتادگی بصورت یکجا به بیمه شده

      + پرداخت ادامه اقساط سرمایه گذاری توسط شرکت بیمه تا ۱۰ سال

      + پرداخت اندوخته انتهایی قرارداد ، در زمان سررسید بیمه نامه

.

   ۳-۲ طرح اختصاصی سامان: پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر فوت و یا از کارافتادگی در اثر حادثه بیمه گذار

   زمانی که سرپرست خانواری برای یک یا چند تن از اعضای خانواده خود در بیمه زندگی سرمایه گذاری و خدای ناکرده در اثر حادثه‌ای از کار افتاده و یا فوت نماید، ادامه مسیر پرداخت حق بیمه برای خانواده‌اش توسط شرکت بیمه سامان صورت می‌پذیرد.

   با توجه به اینکه تمامی ما ایرانی‌ها، افرادی خانواده دوست هستیم و آینده خوب همسر و یا فرزندانمان برای‌مان اهمیت زیادی دارد، می توانیم با بهره‌مندی از این طرح، ضمانتی مالی برایشان تهیه کنیم تا در بود یا نبود ما، آینده ای همراه با رفاه و امنیت و آرامش داشته باشند.

.

   ۳-۳ در صورت فوت بیمه شده، جهت حمایت مالی از خانواده ایشان، سرمایه عمر بعلاوه اندوخته سرمایه گذاری تا آن سال به ذینفعانی که توسط بیمه گذار تعیین شده‌اند پرداخت خواهد شد.

.

   ۳-۴ در صورتی که بیمه شده در اثر حوادث غیر قابل پیش بینی فوت نماید، جهت حمایت بیشتر از خانواده وی و جبران تعهدات مالی بیمه شده، پرداخت ۳ برابر سرمایه عمر امکان پذیر است.

درخواست مشاوره بیمه زندگی

نام و نام خانوادگی(ضروری)

بیمه زندگی چیست؟

بیمه زندگی یا بیمه عمر و پس انداز (Life Insurance) قراردادی است که از دو بخش ۱- پوشش های بیمه ای و ۲- سرمایه گذاری تشکیل شده و میان یک شرکت بیمه و شخص بیمه گزار منعقد می گردد و در آن بیمه گزار در قبال دریافت خدماتی برای فرد بیمه شده از سوی شرکت بیمه ، متعهد به پرداخت مبلغی می شود و این پرداخت‌ها تا زمانی معین ، بسته به نوع قرارداد ، ادامه خواهد داشت و در صورت سررسید قرارداد و یا با بروز وقایعی چون حادثه ، بیماری های خاص ، نقص عضو و در مرحله آخر فوت ، شرکت بیمه موظف خواهد بود سرمایه های لازم را بر حسب شرایط ، به یکی از طرفین قرارداد (بیمه شده ، بیمه‌گزار و یا به شخص/اشخاص ثالثی که وی تعیین کرده) بپردازد .

شرکت بیمه ، بیمه گزار و بیمه شده چه کسانی هستند ؟

شرکت بیمه یا بیمه گر ، شرکتی بیمه‌ای است که بر حسب قرارداد ، موظف به ارائه پوشش به خریدار بیمه می باشد

بیمه گزار شخصی است (حقیقی یا حقوقی) که اقدام به خرید بیمه می‌کند و پرداخت مبلغ سرمایه گذاری و حق بیمه بر عهده او خواهد بود .

بیمه شده شخصی است که مورد حمایت شرکت بیمه قرار گرفته و تمامی پوشش های بیمه ای برای وی لحاظ می گردد .

ممکن است بیمه‌گذار و بیمه‌شده ، یک نفر باشند ؛ یعنی یک شخص خودش را بیمه کند . اما این امکان نیز وجود دارد که این دو نقش ، دو نفرِ مختلف باشند .

استفاده کنندگان بیمه زندگی چه کسانی هستند ؟

استفاده کنندگان از بیمه زندگی به دو بخش تقسیم می گردد ؛

۱- استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده :

در این قسمت ذینفعی توسط بیمه گذار تعریف می گردد که در زمان انتهای قرارداد بیمه و سررسید تعیین شده ، کل مبلغ اندوخته به وی پرداخت می شود .

۲- استفاده کننده در صورت فوت بیمه شده :

در صورت فوتِ بیمه‌شده ، تنها شخصی که می‌تواند غرامت فوت را دریافت کند ، ذی‌نفعِ بیمه‌نامه است . ذی‌نفع بیمه‌نامه ممکن است یک یا چند نفر باشد. درصورتی‌که در بیمه‌نامه چند نفر به عنوان ذی‌نفع ذکر شوند، باید درصد سهم هر یک از آن‌ها مشخص شده باشد .

نکته : بیمه‌شده نمی‌تواند ذی‌نفع بیمه‌نامه (در زمان فوت بیمه شده) نیز باشد ، اما بیمه‌گذار و ذی‌نفع ممکن است یک نفر باشند .