راهنمای موفقیت در صنعت بیمه

مقدمه

   زمانیکه یک وسیله جدید تهیه میکنیم و میخواهیم از آن استفاده نماییم حتما نیاز داریم تا دفترچه راهنمای آنرا مطالعه و از تک‌تک ویژگیهای محصولمان و نحوه کار کردن با آن آگاه شویم. یک شغل جدید و یا یک مسیر جدید هم به همین صورت میباشد. اگر به تازگی وارد صنعت بیمه شده‌ایم و یا مدت زمانی هست که در بیمه هستیم اما قصد داریم وارد حوزه‌ای جدید مثل بیمه زندگی شویم بهتر است دفترچه راهنمای آنرا مطالعه نماییم.

   لذا تیم من و بیمه قصد دارد در این مقاله، بررسی جامعی برای موفقیت در صنعت بیمه و علی‌الخصوص بیمه زندگی انجام بدهد.

فعالین صنعت بیمه با چه مشکلاتی روبرو هستند؟

***

* چه شرکت یا نمایندگی بیمه‌ای را برای شروع کار انتخاب کنیم تا بتوانیم نتایج بهتری در آنجا به دست بیاوریم؟

* اینکه مشتری از کجا پیدا کنیم تا بتوانیم خدمات خودمان را به او معرفی کنیم؟

* چگونه بیشتر، بهتر و متخصص‌تر دیده شویم تا مورد اعتماد قرار بگیریم؟

* چگونه خودمان و خدمات بیمه‌ای‌مان را به او معرفی کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم؟

* چگونه دغدغه‌های مشتری و اعتراضهایش را پاسخ دهیم تا راضی شود از ما خرید کند؟

* چگونه پیگیری‌اش کنیم تا نه تنها مشتری را از دست ندهیم بلکه با کمترین هزینه و تلاش، نتیجه مطلوبی هم بگیریم؟

* اگر مشتری بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل شد (و محصولات ما را خریداری کرد) چگونه او را نسبت به خودمان وفادار کنیم تا در سالهای بعد نیز بیمه‌هایش را با ما تمدید کند و او را از دست ندهیم؟

* چگونه بازار خود را بزرگتر کنیم (سیستم‌سازی، بازار ارجاعی و تیمسازی) و درآمد خودمان را افزایش دهیم؟

***

* تامین هزینه‌های ابتدایی راه اندازی کسب و کار مانند مبلغ پیش پرداخت مکان، کامپیوتر، پرینتر، اسکنر و میز و صندلی و خرده ریزهای دیگر

* دغدغه جبران هزینه‌های ماهانه مثل مواد مصرفی‌ای همچون کاغد، خودکار، غلط‌گیر، شارژ تونر پرینتر، اینترنت، آب، برق، گاز، سیستم پذیرایی و حقوق و سنوات پرسنل

***

   از نگاهی دیگر برای اینکه فروش خودمان را افزایش دهیم باید بدانیم چگونه خدمات مطلوب‌تری نسبت به رقبا ارائه دهیم، چگونه محصولمان را بخوبی معرفی کنیم تا کمتر نه بشنویم و فروشمان افزایش پیدا کند. در نتیجه به ثروت بیشتر برسیم و بوسیله آن بتوانیم دردهای خود را برطرف و به خواسته‌هایمان برسیم و ارزش بیشتری را به دست آوریم.

مشکلاتی بیشتر در درون خودمان

   مشکلات بالا باعث میشود که در درون‌مان با مشکلاتی جدی‌تر روبرو شویم؛ ترس از نه شنیدن، ترس از نداشتن منابع مورد نیاز برای موفق شدن، ترس از کسب نتایج ضعیف، ترس از شکست و عدم موفقیت و قضاوت دیگران و در نهایت ایجاد حس بی ارزشی و عدم توجه.

   ترس، سیاهی و تاریکی است، و ایمان و آگاهی، نور و روشنایی.

   و اینطور میشود که درون‌مان به دنبال راهی است تا بتواند توانمندیهایش را رشد دهد و با استفاده از آنها به موفقیتی بزرگ برسد تا هم خودش را بپذیرد و هم ارزش خود را نشان دهد و بگوید که استحقاق مورد احترام واقع شدن و دیده شدن را دارد و از این طریق معنایی ارزشمند و والا به زندگی خود ببخشد.

درک‌تان میکنیم و همراه شما هستیم

   وقتی تازه شروع میکنیم قطعا قصد داریم تا به موفقیتهای خوبی برسیم و بتوانیم خودمان را ارزشمندتر کنیم اما چون مهارتهای کامل و تجربیات زیادی نداریم و مسیر را به خوبی نمیشناسیم و در این مسیر رقبایی نیز وجود دارند که کار را برای ما سخت‌تر میکنند و فردی متخصص و مطمئن را نیز در کنار خود نداریم که این مسیر را رفته و حاضر باشد تجربیات ارزشمند خودش را در اختیار ما بگذارد، آن چیزی که در ذهن خودمان داشتیم برای‌مان رخ نمیدهد و نتایجی که به دست می‌آوریم چندان دلچسب نیست و شاید همین مسیر را برای مدتهای طولانی ادامه بدهیم تا شاید تغییری حاصل شود اما به رشد روزمره هزینه‌ها و گسترش رقبا و کوچک شدن مداوم بازار، کار سخت‌تر هم میشود.

   تمام اینها سبب میشود تا حس ارزشمندی و توجه کمتری را درک کنیم و این یعنی آن چیزی که اصلا نمی‌خواهیم.

   اگر تمام مواردی که در بالا بیان شد، چیزهایی است که برای شما نیز رخ داده و اکنون به دنبال راهی هستید تا به قهرمان زندگی خودتان تبدیل شوید، به عنوان یک راهنما در کنار شما هستیم تا نقشه پیروزی را در اختیارتان قرار دهیم و تا رسیدن به آن هدف والا یعنی کسب ارزشمندی، توجه و منزلت اجتماعی، در کنار شما خواهیم بود.

تمرکز روی بیمه زندگی

   وقتی صنعت بیمه را بررسی مینماییم میبینیم که این صنعت برای حمایت و پشتیبانی از افراد جامعه ایجاد شده است تا بتواند جلوی ضررهای مالی آنها که در اثر حادثه یا بیماری به وقوع میپیوندد را بگیرد. در این شرایط بیمه زندگی یا بیمه عمر و پس انداز محصولی است که از اصلی ترین دارایی هر فردی محافظت میکند و در برخی از موارد زیانهای وابسته به آن را کاهش میدهد و این دارایی چیزی نیست جز جان انسان و وجود مقدس خودِ او.

   علاوه بر این وقتی سایر بیمه‌نامه‌ها را بررسی میکنید میبینیم در شرایط رقابتی برخی مواقع، کار به جایی میرسد که به جای تمرکز بر مزایای رقابتی برای قانع کردن مشتری، بر روی کاهش حق بیمه تمرکز میکنیم و علاوه بر اینکه وارد یک چرخه معیوب میگردیم و در برخی مواقع حتی به تخریب همکارهایمان در شرکتهای رقیب میپردازیم، از منافع مالی خودمان هم کم میکنیم.

   با توجه به بررسی‌هایی که تیم من و بیمه انجام داده است، مشخص گردیده که بیمه‌ای که در آن رقابت نرخی بالایی وجود ندارد، بیمه زندگی یا بیمه عمر میباشد. بیمه ای که با توجه به قدرت مالی مشتری و میزان مهارت شما در توجیه مشتری، میزان حق بیمه آن مشخص میگردد و علاوه بر آن تنها بیمه ای است که تمدید آن در سالهای آتی، فشارها و رقابتهایی که در سایر بیمه ها است را با خود به همراه ندارد و همین سبب میشود تا درآمد مطلوب‌تری از این بیمه نامه برای یک فعال بیمه مهیا گردد.

   لذا من و بیمه پیشنهاد میدهد که تمرکز خود را بر روی این بیمه نامه ارزشمند بگذارید تا هم بتوانید مهمترین دارایی یک فرد را بیمه نمایید و هم منافع مالی بهتری برای خود به دست آورید.

در ابتدای کار روی چه چیزی تمرکز کنیم؟ اصطلاحات فنی بیمه

   با توجه به اینکه بیمه و اسناد بیمه‌ای بسیار حیاتی و لازم الاجرا هستند و میتوانند از منافع مشتری، نماینده و حتی شرکت بیمه حمایت نمایند پس یکی از اساسی‌ترین مواردی که باید آن را به خوبی فرا گرفت، اصطلاحات فنی بیمه میباشد. در تمامی رشته‌های بیمه‌ای این قضیه پا برجاست؛ ثالث، بدنه، مسئولیت، آتشسوزی، عمر و پس انداز و … . حال با توجه به اهمیت بیمه زندگی و اینکه در این بیمه با تاثیرگذارترین چیز بر زندگی یک نفر یعنی خودش سر و کار داریم ضرورت آگاهی ما از شرایط و ضوابط این بیمه نامه دو چندان میگردد.

   اصطلاحات فنی بیمه زندگی شامل آگاهی از تعاریف ابتدایی، شرایط بیمه‌گذار و بیمه شده و ذینفعان، شرایط پرداخت حق بیمه و پوششهایی که میتوانیم برای یک نفر لحاظ کنیم و قوانین مربوط به تکمیل فرم پیشنهاد بیمه و چکاپهای مربوطه میباشد.

   زمانیکه شناخت‌تان نسبت به محصولی که میخواهید ارائه کنید یعنی بیمه عمر، کامل باشد، اعتماد به نفس بیشتری به دست می‌آورید و در جلسه‌ای که با مشتری دارید با اطمینان بیشتری درخصوص ضرورت بیمه زندگی با او صحبت میکنید و در نهایت نتایج بهتری برای شما خلق خواهد شد.

   لذا از اولین ضروریات ورود به حرفه بیمه و پا گذاشتن در حوزه بیمه عمر و پس انداز این است که اصطلاحات فنی بیمه زندگی را به خوبی فرا بگیریم و تسلط کافی نسبت به آنها داشته باشیم. در این راستا سایت من و بیمه به شما پیشنهاد میکند که جهت فرا گرفتن اصطلاحات فنی بطور کامل و جامع، بسته آموزشی اصطلاحات فنی بیمه زندگی را تهیه فرمایید.

سمت و سوی حرکت در فروش بیمه زندگی

   اگر صرفا دلمان به برچسب “صدور بیمه‌نامه ثالث بصورت اقساطی” که پشت شیشه دفترمان زده، خوش باشد نتیجه چشمگیری از این صنعت به دست نمی‌آوریم.

   الان شرایط به نحوی شده که باید به سراغ مشتری برویم و بتوانیم او را متقاعد کنیم که محصولات بیمه‌ای مورد نظرش را از ما تهیه کند. همین به سراغ مشتری رفتن شاید برای بیمه ثالث و مسئولیتی که مشتری ضرورتش را درک کرده راحت باشد اما برای بیمه عمری که مشتری ضرورتش را به خوبی درک نکرده و حتی فکر میکند که نوعی کلاه برداری هم هست، بسیار کار را سخت میکند.

   علاوه بر آن، ترسی که درون خودتان ایجاد میکنید هم کار را بد از بدتر میکند. اینکه از کجا شروع کنید؟ چگونه شروع کنید تا بهترین جواب را بگیرید؟ پشت تلفن به مشتری چه بگویید تا قرار ملاقاتی با شما تنظیم کند؟ و یا چه بگویید که خود مشتری مشتاق باشد ادامه صحبت ما را بشنود.

   در این مرحله کافیست ترس را بشناسیم و بدانیم برای رهایی از ترس در فروش و پیگیری مشتری باید چه چیزهایی را بلد شویم. همچنین یاد بگیریم جملات شروع کننده در فروش بیمه زندگی باید به چه نحوی باشد تا جواب نه نشویم.

   ترس پاسخی احساسی به پیش بینی درد (فیزیکی، روحی) است و این پیش بینی‌های درون ذهن ما است که کار را برای ما سخت و سخت‌تر میکند. حالا اگر شما میخواهید یاد بگیرید وقتی به سراغ یک مشتری رفتید چگونه صحبت خود با یک مخاطب را شروع کنید تا نه تنها جواب نه نشنوید، تازه خود مشتری از شما بخواهد که توضیحات بیشتری در باره محصولات‌تان بدهید، تیم من و بیمه پیشنهاد میکند تا بسته آموزشی جملات شروع کننده در فروش بیمه زندگی را تهیه فرمایید و بوسیله آن راهکارهایی را به دست آورید که از طریق آن شروع مذاکره درخصوص بیمه زندگی برای شما بسیار راحت میشود و جواب نه بسیار کمتری میشنوید.

فوت کوزه گری در فروش بیمه زندگی

   با توجه به مطالب ارائه شده از سوی تیم من و بیمه، شناخت بهتری نسبت به بیمه و بیمه عمر پیدا کردیم و اکنون زمان این است که ببینیم چگونه میتوانیم بهره بهتری از این فرصت ببریم.

   یکی از اصلی‌ترین ابزارهای موفقیت یک کسب و کار، فروش است. همه چیز با فروش شروع میشود، همه چیز با فروش حفظ میشود و همه چیز با فروش تمام میشود.

   اگر بهترین محصول دنیا را هم داشته باشید ولی نتوانید آنرا بفروشید انگار آشغالی بیش ندارید و اگر میزان فروشتان را نتوانید حفظ و افزایش دهید کم‌کم و به مرور زمان نسبت به شرایط اقتصادی آسیب پذیرتر خواهید شد و شاید در نقطه‌ای، از بازی حذف شوید. پس لازم است که فروش را بطور کامل یاد بگیرید و جهت حفظ و رشد کسب و کار و ثروت‌تان از آن بخوبی بهره‌مند شوید.

   کارشناسان من و بیمه معتقدند که فروش یک عمل نیست بلکه فروش یک فرایند است که با ارتباط‌گیری موثر با مخاطب آغاز میشود و هنر شما در اعتمادسازی است که تاثیر بسیار بسیار زیادی بر روی این ارتباط میگذارد.

   بعد از اینکه ارتباط‌گیری و اعتمادسازی را انجام دادید باید ببینید مشتری به دنبال چه چیزی میگردد و برای چه نیازی به دنبال راه حل است. اینجاست که باید بلد باشید نیاز مشتری را بسنجید و این نیاز را به خودش دوباره گوش زد کنید.

   پس از نیازسنجی، حال در این مرحله است که باید محصول‌تان را متناسب با نیاز مشتری به او معرفی نمایید و به او نشان دهید که بیمه زندگی میتواند راه حلی برای برطرف کردن کدامیک از دغدغه‌هایش باشد. وقتی از این طریق بیمه عمر را معرفی کردید، مشتری خودش نیاز مربوطه را بیشتر درک میکند و حالا خودش به دنبال این است که نیازش را برطرف نماید.

   در این مرحله شاید نسبت به بیمه عمر برای او سوالاتی پیش بیاید که این امری طبیعی است. اما سوالات او بخاطر این است که میخواهد اعتماد بیشتری نسبت به آن پیدا کند و با خیال راحت بیمه عمر را تهیه نماید. لذا لازم است که با اعتراضات مشتریان آشنا باشید و بدانید که پاسخ مناسب برای هر سوال و اعتراضی چیست و بتوانید آنها را به بهترین نحو به مشتری ارائه دهید.

   بعد از تمام این صحبتها باید بتوانید مذاکره خود را ببندید که در این مرحله باید دو اتفاق رخ دهد: 1- یا مشتری از شما بیمه عمر را تهیه میکند و 2- یا قرار ملاقات بعدی را از او میگیرید. پس باید بستن مذاکره را نیز بخوبی بلد باشید و اگر مقرر شد که مشتری را در جلسه‌ای دیگر ببینید باید بلد باشید چگونه او را بخوبی پیگیری نمایید و بدانید یک پیگیری خوب چه راه و روشی دارد.

   مهارت دیگری که باید بخوبی آنرا بلد باشید تا بتوانید فروشهایتان را افزایش دهید مهارت ارجاعی گرفتن میباشد. اینکه در چه زمانی و چگونه از مشتری کنونی خود ارجاعی بگیرید از مهمترین نکات مربوط به این مرحله است.

   در این لحظه اگر شما به دنبال این هستید که بتوانید تمامی مطالب بالا را بخوبی فرا بگیرید و در آنها حرفه‌ای شوید و از این طریق بتوانید کسب و کار خودتان را رشد و به ثروت بیشتری برسید پیشنهاد میدهیم بسته آموزشی فوت کوزه گری در فروش بیمه زندگی را تهیه فرمایید. بسته‌ای که تمامی نیازهای یک فعال بیمه (نماینده، بازاریاب، کارشناس یا مشاور بیمه) در حوزه فروش بیمه عمر را برطرف مینماید و علاوه بر آن برای ایجاد اطمینان بیشتر، ضمانت بازگشت 7 روزه نیز برای شما قرار داده شده است.

 • سال
  1396
  میخام تصمیم بگیرم
  دنبال یه راهی هستم که درآمدم افزایش پیدا کنه
 • سال
  1397
  دارم فکر میکنم
  دارم فکر میکنم که کدوم راه رو انتخاب کنم تا زودتر من رو به پول زیاد برسونه
 • سال
  1398
  باید یه راه خوب پیدا کنم
  دارم دنبال یه راه مطمئن و عالی میگردم که خیالم جمع باشه
 • سال
  1399
  به اندازه کافی پول ندارم
  انجام دادن کارهای بزرگ پول میخاد. دارم دنبال راهی میگردم که من رو زود و با پول کم ثروتمند کنه
 • سال
  1400
  بقیه جلو زدن، شما هنوز ...
  شما هنوز داری فکر میکنی که کدوم راه رو انتخاب کنی؟
  داری فکر میکنی که چقدر پول باید برای این دوره بدی؟

  شاید اگه تصمیمت رو الان نگیری، دیگه خیلی دیر بشه و کارت رو از دست بدی.
  اون موقع چه حسی به شما دست میده؟

استفاده از فضای مجازی برای رشد بیشتر

   امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن فعالیت در دنیای مجازی و اینترنت، شیوه‌های بازاریابی تغییر و از سمت بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی دیجیتالی حرکت کرده است. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال شامل تمام فعالیت‌های تبلیغاتی است که از طریق اینترنت و فضای مجازی صورت می گیرد.

   سئو، تولید محتوا، ایمیل مارکتیگ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و… از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند. در سال های اخیر تعداد کاربران اینترنت بسیار افزایش یافته است. از این رو اینترنت فضای مناسبی برای معرفی و تبلیغات انواع کسب و کارها می‌باشد. بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی سنتی از مزیتهای بسیاری برخوردار است.

   با توجه به اینکه بسیاری از افراد اوقات فراغت خود را با جستجو در اینترنت و فضای مجازی از جمله اینستاگرام سپری می کنند، این فرصت برای کسب و کارها وجود دارد تا بتوانند تبلیغات خود را در معرض دید کاربران اینترنتی قرار دهند.

   دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها بسیار کمک می کند تا بتوانند در مدت زمان کوتاهی خود را به مخاطبان خود معرفی کنند.

   همچنین یک برند شناخته شده که از بازاریابی سنتی برای معرفی خود استفاده کرده است، احتیاج دارد تا برای حفظ جایگاه خود از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات خود استفاده کند.

دیجیتال مارکتینگ می تواند ابزارهای ساده با هزینه های بسیار کم در اختیار انواع کسب و کارها قرار دهد.

   بطور مثال شما با اینستاگرام می‌توانید خیلی بهتر و موثرتر، به افراد بیشتری در زمان کمتری خودتان و محصولات‌تان را معرفی کنید. این ابزار هم در کاهش هزینه‌های تبلیغاتی به شما کمک میکند و هم در پرزنت و پیگیری مشتری می‌تواند کمک چشمگیری به شما نماید. علاوه بر این اگر یاد بگیرید که با اینستاگرام به خوبی کار کنید می‌توانید مشتریان خود را تجزیه و تحلیل نمایید و خدمات بسیار بهتری به آنها ارائه کنید که همین امر باعث ایجاد یک مزیت رقابتی برای شما میشود. یعنی به وسیله این اپلیکیشن شما میتوانید مقدار زیادی به درآمد و ثروت خودتان بیفزایید.

0