بیمه آتشسوزی منازل مسکونی و کسب‌وکارها

مراقب باشید در اثر یه جرقه، کل دست‌رنج‌تون نسوزه!!!

چقدر زحمت کشیدید تا تونستید خونه بخرید؟

چقدر زحمت کشیدید تا تونستید تک تک وسائل داخل خونه‌تون را جور کنید؟

چقدر سرمایه توی محل کارتون ریختید؟ و اگر این سرمایه در اثر یه حادثه از بین بره، چه اتفاقی برای شما و سرمایه و درآمدتون می‌افته؟

کافیه یه لاستیک زاپاس برای خونه‌تون و محل کسب و کارتون داشته باشید تا خیال‌تون راحت باشه.

بیمه آتش سوزی

   یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های بیمه‌ای، بیمه آتش‌سوزی است. اهمیت این بیمه تا آنجا است که درکشورهای توسعه یافته تقریبا هیچ دارایی یا مالی را نمی‌توان یافت که دارای بیمه آتشسوزی نباشد.

   در کشور ما سالانه حدود پنحاه هزار حادثه آتش سوزی اتفاق می‌افتد. به جز اتفاقات و خسارات جانی، آتشسوزی‌ها خسارات مالی فراوانی را برای مردم به همراه دارد و به اقتصاد جامعه نیز ضربه می زند: به عنوان مثال آتش سوزی ساختمان پلاسکو در سال ۹۵ خسارات فراوانی را به همراه داشت و اگر کسبه محترم پلاسکو با پرداخت حق بیمه ناچیز آتش سوزی، املاک خود را بیمه آتش سوزی کرده بودند، خسارت وارده توسط شرکتهای بیمه‌ای جبران می‌شد.

موارد تحت پوشش بیمه آتش سوزی چیست؟

بیمه آتش سوزی دو دسته از خسارات مالی را تحت پوشش قرارمیدهد ولی خسارات جانی را در برنمیگیرد که شامل موارد ذیل میشود:

   × خسارات اصلی

   خسارات ناشی از سه مورد آتش ، صاعقه و انفجار اجزای جدانشدنی این بیمه نامه می‌باشند.

   × خسارات اضافی

   خساراتی که باید پوشش آن‌ها را به صورت جداگانه خریداری و به بیمه‌نامه اضافه نمود. بیمه گذار با در نظر گرفتن شرایط خود پوشش‌های اضافی مورد نظر را انتخاب و خریداری می‌نماید.

این خسارات شامل موارد ذیل میشود:

 • سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها
 • زلزله
 • طوفان، تندباد و گردباد
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما، هلیکوپتر یا قطعات آنها
 • ترکیدگی لوله‌های آب
 • ضایعات ناشی از برف و باران
 • سرقت با شکست حرز
 • شکست شیشه
 • نشست، ریزش و رانش
 • برخورد اجسام خارجی
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • شورش، بلوا، اغتشاش و آشوب
 • خودسوزی (تفاله خشک)
 • هزینه‌های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از خطرهای مشمول بیمه سرقت مسلحانه

درخواست مشاوره بیمه آتشسوزی

نام و نام خانوادگی(ضروری)

انواع بیمه‌نامه آتش سوزی چیست و چه اموالی را می‌توان بیمه آتشسوزی نمود؟

۱- بیمه نامه آتش سوزی واحدهای مسکونی

الف) منازل مسکونی :

مواردتحت پوشش در این نوع بیمه نامه ، شامل ساختمان منازل مسکونی ،تاسیسات و اثاثیه منزل مشاعات و مشترکات می باشد .

ب) مجتمع های مسکونی :

مواردتحت پوشش در این نوع بیمه نامه ، شامل ساختمان منازل مسکونی ،تاسیسات و اثاثیه منزل مشاعات و مشترکات می باشد که توسط مدیر ساختمان یا هیئت مدیره بیمه می گردد.

ج) جامع منازل مسکونی :

در بیمه نامه جامع منازل مسکونی خسارت های ناشی از آتش سوزی ، انفجار، صاعقه ، سیل ، طوفان ، زلزله ، ترکیدن لوله ها ، سقوط هر وسیله یا شیئی ، سرقت با شکست حرز و برخورد وسیله نقلیه تحت پوشش قرار می گیرد. همچنین مسئولیت مدنی بیمه گذار در مقابل خسارت های وارد شده به اشخاص که در اثر حادثه مشمول بیمه اتفاق افتد تحت پوشش قراردارد. علاوه بر آن غرامت فوت بیمه گذار و یا همسر وی برای هر یک و هزینه پزشکی او یا همسرش که بر اثر حادثه ایجاد می شود نیز تحت پوشش این بیمه نامه می باشد.

۲- بیمه نامه آتش سوزی مراکز صنعتی

دراین بیمه نامه ، تمامی ریسکهای صنعتی ، شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی ، آشامیدنی ، دخانیات ، نساجی ، پوشاک ، چرم ، چوب ، کاغذ ، مقوا ، چاپ و صحافی ، شیمیایی ، محصولات کانی غیرفلزی ، فلزات اساسی و صنایع متفرقه ، ساختمان ، تاسیسات ، ماشین‌آلات ، مواد اولیه ، موجودی و محتویات هریک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی ، انفجار ، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی به قیمت روز بیمه نمود .دارایی ها و اموالی که در یک کارخانه می توان بیمه نمود شامل ساختمان ها ، ماشین آلات ، تاسیسات ، موجودی مواد اولیه و ساخته شده ، ابزارآلات و تجهیزات ، اثاثیه ثابت ولوازم اداری و …. می باشد.

.

۳- بیمه نامه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی

این نوع بیمه نامه، مراکز تجاری از قبیل فروشگاه‌ها، کارگاه‌ها، تعمیرگاه‌ها، مراکز تفریحی، ورزشی و …. را تحت پوشش قرار می‌دهد. گفتنی است که دامنه بیمه نامه‌های تجاری گسترده‌تر از بیمه نامه های دیگر می‌باشد.

۴- بیمه نامه آتش سوزی انبارها

این بیمه نامه شامل موارد ذیل میشود:

   الف) بیمه نامه آتش سوزی با مبلغ بیمه شده ثابت :

   در این بیمه نامه ،خسارت های ناشی از آتش سوزی براساس مبلغ مندرج در بیمه نامه و به میزان زیان وارده به بیمه گذاران نسبت به سال بیمه شده جبران خواهد شد .

   ب) بیمه نامه اظهارنامه ای (شناور) :

   با تعیین حداکثرسقف مورد تعهد و اعلام موجودی به طور ماهیانه یا سه ماه یک بار ، با توافق بیمه گذار و بیمه گر می توان از پوشش مناسب و مطمئن تری استفاده کرد .

طرح های بیمه‌ای آتش سوزی بیمه سامان شامل چه مواردی است؟

سایت من و بیمه در راستای رفاه حال مشتریان، شرایط خرید آنلاین بدون نیاز به بازدید و صدور آنی بیمه آتش سوزی را برای شما فراهم کرده است.
خانه، اثاثیه و محل کسب شما می‌تواند بخش مهمی از سرمایه و دارایی شما در زندگیتان باشد. با بیمه نامه‌های طرح جامع خانوار و طرح جامع کسب و کار می توانید امنیت این سرمایه ارزشمند را تامین کنید.
.
۱- بیمه نامه طرح جامع خانوار

بیمه سامان با ارائه طرح جامع خانوار خانه شما را در قبال حوادث و بلایای طبیعی مانند آتش سوزی، صاعقه، انفجار و زلزله بیمه میکند و تمام نگرانی ها و دغدغه های شما در مورد ضایعات و آسیب های وارده به ساختمان و اثاثیه منزل مسکونی را از بین می برد.

.

۲- بیمه نامه طرح جامع کسب و کار

این بیمه نامه خسارت وارده به ساختمان و اموال موجود در محل کسب و کار شما را بر اثر خطرات آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، طوفان، زلزله، مسئولیت مالی در قبال اشخاص ثالث(همسایگان مجاور)، غرامت فوت و نقص عضو، هزینه پزشکی، هزینه اجاره و اسکان موقت بیمه گذار، سرقت با شکست حرز، شکست شیشه، هزینه پاکسازی، وقفه در فعالیت، آشوب، رانش، ریزش و فروکش زمین و حداکثر تا سقف سرمایه انتخابی توسط بیمه گذار جبران می نماید.

استثنائات:

مراکز واقع در سراها، بازارهای سنتی سرپوشیده و پاساژهای واقع در بازار سنتی، انبار اختصاصی و یا عمومی، فروشگاه های طلا، جواهر و عتیقه، اموال مستقر در فضای باز مانند پشت بام و یا حریم فروشگاه، مسکوکات، پول، گوشی تلفن همراه، تبلت، فلزات قیمتی به هر شکل، جواهرات و مروارید، سنگ های قیمتی سوار شده، اوراق بهادار، هرگونه اسناد و نسخ خطی و برنامه های نرم افزاری، مراکز فاقد پروانه کسب یا جواز فعالیت، استثنا می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به راحتی از طریق شماره تلفن ۰۳۱۹۱۰۱۱۹۹۰ با ما در تماس باشید.

پاسخ به سوالات شما

.

تخفیفات بیمه آتش سوزی به چه صورت است؟

   + همزمان با خرید بیمه عمر برای تمامی اعضای خانواده بیمه آتش سوزی منازل همراه با تخفیف به بیمه گذار داده میشود.

   + تخفیف هایی که با مناسبتهای مختلف شرکت، برای بیمه گذاران در نظر میگیرد.

آیا در تعیین حق بیمه آتش سوزی ارزش ملک هم اهمیت دارد؟

   در محاسبه حق بیمه ارزش ساخت بنا مهم است و هر چقدر ارزش ساخت بیشتر باشد سرمایه بیشتری در نظر گرفته میشود و حق بیمه بالاتر میرود.

بیمه نامه های اتش سوزی  چه مدت اعتبار دارد؟

   اعتبار بیمه‌نامه اتش سوزی می‌تواند کوتاه مدت ، یک ساله یا بلند مدت باشد.

نحوه خرید بیمه نامه آتش سوزی از من و بیمه به چه صورت است؟

   کافیست به راحتی بر روی گزینه “تهیه بیمه آتشسوزی بصورت آنلاین” کلیک و با انتخاب طرح مورد نظر خود در حوزه منازل مسکونی و یا کسب‌وکار، در همین لحظه بیمه نامه مورد نظر خود را تهیه فرمایید.

   اشخاص در صورت وقوع حادثه برای اعلام خسارت به بیمه سامان چند روز فرصت دارند؟

   اشخاص باید در صورت وقوع خسارت جانی یا مالی ، حداکثر ظرف ۵  روز پس از حادثه مراتب را به شرکت بیمه اعلام نمایید. 

اقدامات لازم در زمان وقوع خسارت به چه صورت است ؟

   بیمه گذار می بایست بلافاصله پس از وقوع حادثه و یا اطلاع از وقوع آن بیمه گر را مطلع و از هرگونه تغییر و دگرگونی در محل مورد بیمه تا بازدید کارشناسان بیمه گر و اتمام پروسه کارشناسی خودداری نماید .

مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت بیمه آتش سوزی چیست؟

   بیمه گذار می تواند بصورت تلفنی، از طریق فاکس یا بصورت حضوری و با اعلام شماره بیمه نامه و یا ارائه یک نسخه از بیمه نامه نسبت به اعلام خسارت اقدام در زمان بررسی کارشناسی همکاریهای لازم در زمینه ارائه اسناد ، مدارک مالی و مرتبط با موضوع خسارت را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کارشناس بیمه گر قرار دهد.

.

فرآیند دریافت خسارت بیمه آنش سوزی در بیمه سامان به چه صورت است؟

 • اعلام خسارت
 • بازدید کارشناسان بیمه گر از محل خسارت
 • درخواست ارائه لیستهای اقلام خسارتی از بیمه گذار
 • ارزیابی خسارت
 • محاسبه و تطبیق خسارات وارده با بیمه نامه
 • صدور حواله خسارت
 • ارائه حواله و یا چک پرداخت خسارت به بیمه گذار و تکمیل مفاصاحساب

 آیا بیمه آتش‌سوزی خسارت وارد به اموال نقدی مانند پول و سکه را می‌پردازد؟

   خیر. بیمه آتش‌سوزی خسارات وارد به وجوه نقد، اوراق بهادار و از این دست اموال را نمی پذیرد مگر این‌که در شرایط خصوصی بیمه‌نامه به صورت دیگر درج شده باشد.

اگر ملک بیمه شده قیمتش بالا رود ، آیا بیمه این تفاوت قیمت را میپردازد؟

   خیر اما تحت شرایط بیمه‌نامه جایگزینی این امکان وجود دارد که البته تنها برای مراکز صنعتی کاربرد دارد و ساختمان‌های مسکونی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

 بیمه آتش‌سوزی برای منزل مسکونی، چه چیزهایی را تحت پوشش قرار میدهد؟

   بنای ساختمان و لوازم منزل می‌توانند تحت پوشش قرار بگیرند. همچنین فرد می‌تواند به صورت جداگانه تنها لوازم منزل یا تنها بنای ساختمان خود را بیمه کند.

 آیا بیمه آتش‌سوزی خسارت حوادث ناشی از جنگ و شورش را نیز می‌پردازد؟

   خیر. بیمه آتش‌سوزی خسارات ناشی از جنگ، شورش، اغتشاش و انفجار ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای و این دست خطرات را پوشش نمی‌دهد.

 اگر نوع موجودی انبار من تغییر کند ،آیا باید به شرکت بیمه اعلام کنم؟

   بله. ممکن است با تغییر نوع موجودی انبار میزان ریسک آتش‌سوزی بالا برود و در این صورت شما باید مابه‌تفاوت حق بیمه را پرداخت کنید.

هپی کارت ( Happy Cart )

با عضویت در "هپی کارت" می‌توانید بیمه‌های مورد نظر خود را نیز با تخفیف تهیه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست هم اکنون با ما تماس بگیرید.