رسیدن به آمادگی ذهنی برای فروش

5 مرداد 1400

رسیدن به آمادگی ذهنی برای فروش

شخصیت شما ۸۰ درصد موفقیت فروش شما را رقم می‌زند. آمادگی ذهنی به لحاظ گوناگون شبیه آمادگی جسمانی است. آمادگی جسمانی به برنامه غذایی مناسب و ورزش به اندازه احتیاج دارد. آمادگی ذهنی هم به برنامه غذایی ذهنی و تمرین منظم احتیاج دارد. اگر به آمادگی ذهنی برسید، شادی و نشاط و حجم فروشتان افزایش می‌یابد.

فروشندگان حرفه‌ای از اعتماد به نفس فراوان بهره‌مند هستند. عزت نفس‌شان در سطحی بالاست. اعتماد به نفس ناشی از دوست داشتن و احترام گذاشتن به خود است. هر چه نسبت به خود احساس بهتری داشته باشید، مطمئن‌تر می‌توانید مشتری‌یابی کنید، کالایتان را عرضه و فروش را نهایی نمایید.

بدون اعتماد به نفس تقریبا فروش کردن غیر ممکن می‌شود. اگر فاقد اعتماد به نفس باشید، به بهانه‌های مختلف با مشتری بالقوه حرف نمی‌زنید. هر جا که امکان عدم موفقیت وجود داشته باشد، درگیر نمی‌شوید.

خودتان را دوست داشته باشید و از خود مراقبت کنید تا دیگران را بتوانید دوست داشته باشید و به موفقیتهای بیشتر برسید.

   به خاطر داشته باشید هر چه خودتان را بیشتر دوست بدارید، دیگران را بیشتر دوست خواهید داشت. وقتی دیگران را دوست بدارید، اعتماد و اطمینان آنها به شما بیشتر می‌شود و هر چه اطمینان آنها به شما بیشتر شود با احتمال بیشتری آنچه را می‌فروشید از شما می‌خرند.

همیشه توصیه‌های کسی را که دوست داریم در مقایسه با توصیه‌های کسی که درباره‌اش مطمئن نیستیم، بیشتر می‌پذیریم. ما بیشتر از کسانی خرید می‌کنیم که فکر می‌کنیم به ما علاقه دارند. خودتان را دوست بدارید و به خود توجه داشته باشید تا دیگران را دوست بدارید و با آنها موافق‌تر گردید.

شاید این موارد را بارها شنیده باشید اما چند بار روی آنها فکر کرده و انجامشان داده‌اید؟

خودتان کمی فکر کنید. چند فروشگاه هستند که شما بر حسب اینکه از فروشنده آن حس خوبی دریافت کرده‌اید، از آنجا خرید انجام داده‌اید؟ اگر بخواهیم به مشتری حس خبوی بدهیم بهتر است اول خودمان حس خوبی داشته باشیم. احساسات مسری هستند. وقتی شما حس خوبی داشته باشید بهتر میتوانید این حس خوب را به مشتری منتقل کنید.

هر چه از طریق کسب آموزش خوب و به کار بردن آن بر میزان تجربه و مهارت خودتان بیفزایید، اعتماد به نفس‌تان هم افزایش پیدا کند. و راحت‌تر میتوانید فروش کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: