0
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه یک مشتری خرید می‌کند؟

7 اسفند 1399 بخش تولید محتوا

چگونه یک مشتری خرید می‌کند؟

چه مواردی قابل بازاریابی هستند؟

   مواردی که قابل بازاریابی است محدود به کالای فیزیکی نیست. بلکه شامل سایر مواردی که به عنوان محصول و خدمات تلقی می‌گردد نیز می‌شود. می‌توان قعالیتهای بازاریابی را بر روی کالاهای فیزیکی، خدمات، رویدادها، تجربیات، اشخاص (مثلا در انتخابات)، مکانها، ایده‌ها و سازمانها انجام داد.

 

چه چیزی یک مشتری را بر می‌انگیزد تا اقدام کند؟

   1- نیازها (نیازهای ضروری): ظهور احساس فقدان برای موارد اساسی مانند غذا، لباس و نیازهای پیچیده مانند تعلقات و احساس مالکیت (مثلا من تشنه‌ام)

   2- خواسته: طریق برآوردن نیازها و درخواستهایی مازاد بر نیازهای ضروری (مانند موبایل، طلا، خودرو و چیزهایی از این دست)

   3- تقاضاها: خواسته‌های انسانی که به پشتوانه قدرت خرید به وجود می‌آیند. مثلا من پول برای خرید فلان لباسی را دارم.

   4- بازار: مشتمل بر تمام مشتریان بالقوه‌ای است که دارای نیاز و خواسته مشترک باشند. و برای تامین نیاز و خواسته خود، به انجام مبادله متمایل بوده و توانایی این کار را نیز داشته باشند.

 

چه چیزی تقاضای مشتری را برآورده می‌سازد؟

   1- خدمات: فعالیتها و منافعی که برای فروش به بازار عرضه می‌شوند. غیر ملموس هستند و موجب مالکیت برای کسی نمی‌شوند. مانند خدمات بانکی، خدمات هواپیمایی، آرایشگاه‌ها و خدمات هتل

   2- محصولات: هر چیزی که می‌تواند برای توجه، اکتساب، مصرف یا استفاده کردن، به بازار عرضه شود که ممکن است یک نیاز یا خواسته را برآورده کند. مانند افراد، مکانها، سازمانها، فعالیتها و نظرات

 

چگونه مشتریان از بین محصولات، کالاها و خدمات انتخاب می‌کنند؟

   1- زمانیکه ارزش محصول برای مشتری جذاب باشد، آنرا تهیه خواهد کرد. ارزش یک محصول منفعتی است که مشتری از طریق مالکیت و یا استفاده از یک محصول، نسبت به هزینه به دست آوردن آن، کسب می‌کند.

   بطور مثال هزینه‌ای که شما برای تهیه بسته آموزشی اصول و قواعد کار در فروش بیمه عمر پرداخت می‌کنید، 590.000 تومان می‌باشد. منفعتی که از این آموزش به دست می‌آورید، منفعتی دائمی است که هر ماه می‌تواند فروشهای بالایی را برای شما به ارمغان بیاورد. با انجام اصول ارائه شده در این آموزش شما می‌توانید حداقل 3.000.000 تومان به کارمزد فعلی خودتان بیفزایید. و این مزیت را در هر ماه میتوانید بیشتر و بیشتر کنید. پس در قیاس هزینه و منفعت، ارزش بسیار بیشتری به دست خواهید آورد.

   2- رضایت مشتری که وابسته به عملکرد درک شده محصول نسبت به انتظار او است.

مثلا شما درک می‌کنید که آموزش مذکور میتواند راه نجاتی برای افزایش فروشهای شما و کسب درآمد بالا برای شما باشد. و زمانیکه این آموزش را تهیه می‌کنید و از اصول آن استفاده می‌نمایید و نتایج بسیار خوبی را به دست می‌آورید، آنگاه رضایت شما به دست آمده است. چون انتظار شما افزایش نسبی درآمدتان بوده و حال بعد از استفاده از آن آموزش، افزایش بسیار خوبی را در فروشهایتان تجربه کرده‌اید.

 

کل ارزشی که یک مشتری به دست می‌آورد باید بزرگتر از کل هزینه‌ای باشد که او پرداخت می‌کند.

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0