هنر دیدن و دیده شدن

15 شهریور 1399

هنر دیدن و دیده شدن

ما باید بدانیم که بزرگترین دشمن و دوست مان ، خودمان هستیم . باید بتوان با دیگران و محیط ، ارتباط موثری برقرار کرد . هر کلمه ای را می توان یک “مدیریت” قبل از آن قرار داد ؛ مدیریت زمان ، مدیریت خنده ، مدیریت ماشین ، مدیریت کار و غیره . اما اصلی ترین موارد برای مدیریت ، “مدیریت فرصت و “مدیریت تهدید می باشد .

همچنین “مدیریت ارتباط اثربخش” از موارد مهم مدیریتی می باشد . تاکنون چند بار با دیگران ارتباط داشته و توانسته اید بر ارزشهای خود و دیگری بیفزایید . باید بتوان در زمان برقراری ارتباط ، بر ارزشهای خود و دیگری افزود و راه هایی را انتخاب کرد که بتوانیم از طریق آن ، خود و دیگری را به هدفمان برسانیم .

 

 

 

 

ارتباطات

چرا ارتباط برقرار می کنیم ؟

آیا علت برقراری ارتباط با دیگران برای خودمان مشخص می باشد . زمانیکه از ارزشها و اهداف خود با خبر باشیم علت برقراری ارتباط با دیگران را می دانیم .

 

آیا مخاطبان ما می دانند که چرا ما با آنها ارتباط برقرار می کنیم ؟

آیا علت برقراری ارتباط با دیگران برای آنها روشن است و توانسته ایم اهداف و انتظاراتمان را از برقراری ارتباط به درستی بیان کنیم یا هنوز ارتباط ما در حاله ای از ابهام قرار دارد .

 

چه چیز یا چیزهایی را در ارتباطات خود ، انتقال می دهیم ؟

آیا چیزهایی که در یک ارتباط انتقال می دهید ، ارزشمند است و می تواند بر زندگی و کار طرف مقابل تاثیر گذار باشد . آیا تاثیرات مثبتی می گذارد یا منفی یا خنثی است .

چگونه ارتباط برقرار می کنیم ؟

چگونگی برقراری ارتباط با دیگران تاثیر بسیار بالایی بر ادامه رابطه دارد . اگر این ارتباط از طریق تخصص و کانال صحیح باشد می تواند موثر و کارآمد بوده و در بلند مدت سودآوری طرفین را به دنبال داشته باشد .

 

چه زمانی ارتباط برقرار می کنیم ؟

زمان برقراری ارتباط ما نیز می تواند موثر باشد . مثلا نباید زمانیکه طرف مقابل مان در حالت خشم قرار دارد بخواهیم با او ارتباط برقرار کنیم ، در این زمان بهتر است زمان را به تعویق بیندازیم و پس از آرام شدن او به سراغش برویم . و همچنین در زمان شادی او به نحوی غم انگیز با او ارتباط برقرار نکنیم و بالعکس .

 

با چه کسانی ارتباط برقرار می کنیم ؟

باید همیشه سعی مان بر این باشد تا با کسانی ارتباط برقرار کنیم که علاوه بر اینکه چیزی به آنها اضافه می کنیم ، از ایشان نیز به ما ارزشی افزوده گردد . یعنی کسانی را به دامنه ارتباطات خود بیفزاییم که بتوانند تاثیرات مثبتی را چه در زندگی و چه در محیط کاریمان بگذارند و بالعکس ما نیز برای آنها تاثیرگذار باشیم .

 

نحوه ارزیابی افراد

  1. کلام و گفتار (برند شخصیت ما با این نکته شکل می گیرد)
  2. لحن گفتار و آهنگ کلام
  3. حرکات شما و حالات صورت و بدن شما
  4. فن بیان و چگونگی صحبت کردن و نحوه جمله بندی شما
  5. تماس چشمی شما
  6. توجه به ابعاد فرهنگی

طرز تفکر مردم از شما و شرکت شما بر اساس

  1. ظاهر و طرز لباس پوشیدن شما
  2. کلماتی که بر زبان می آورید و می نویسید
  3. حرف های شما در مصاحبه ها و مذاکرات شغلی
  4. همه نکاتی که بصورت روزانه از آنها استفاده می کنیم ، روی چگونگی نگرش افراد نسبت به ما تاثیر می گذارد .

 

باید در زندگی خودمان ، برند شخصی برای خودمان تعریف کنیم .

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0