0
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برنامه پولی شما

29 بهمن 1399 بخش تولید محتوا

برنامه پولی شما

همه ما در دنیایی پر از دوگانگی زندگی می‌کنیم: بالا و پایین، نور و تاریکی، گرم و سرد، درون و بیرون، سریع و آهسته، راست و چپ. اینها فقط چند نمونه از هزاران قطب مخالف هم هستند.

برای اینکه قطبی وجود داشته باشد، قطب مخالفش هم باید وجود داشته باشد. آیا امکان دارد سمت راست باشد؛ ولی سمت چپ نه؟ هیچ شانسی در این مورد وجود ندارد.

در نتیجه درست همانطور که قوانین پولی «بیرونی» وجود دارند، باید قوانین پولی «درونی» هم وجود داشته باشند.

قوانین بیرونی شامل چیزهایی است مثل دانش کسب‌وکار، مدیریت پول و استراتژیهای سرمایه‌گذاری. وجودشان ضروری است. ولی بازی درونی هم به همان اندازه مهم است. اگز بخواهیم قیاس کنیم می‌شود از نجار و ابزارهایش گفت. داشتن بهترین ابزارها فوق‌العاده ضروری است، ولی وجود یک نجار درجه یک که استادانه از این ابزارها استفاده کند، مهمتر است.

همیشه جمله‌ای دارم که می‌گویم: «کافی نیست که در جای مناسب و در زمان مناسب باشید. شما باید فرد مناسب، در جای مناسب و در زمان مناسب باشید».

پس باید فهمید شما که هستید؟ چگونه فکر می‌کنید؟ باورهای‌تان چیست؟ عادت‌ها و ویژگی‌هایتان کدام است؟ واقعا در مورد خودتان چه احساسی دارید؟ چقدر اعتماد به نفس دارید؟ چقدر خوب با بقیه ارتباط برقرار می‌کنید؟ چقدر به دیگران اعتماد دارید؟

آیا واقعا احساس می‌کنید سزاوار ثروت هستید؟ توانایی‌تان برای مقابله با ترس، نگرانی، ناملایمات و ناراحتی چیست؟ آیا وقتی حس و حالش را ندارید، می‌توانید اقدام کنید؟

   واقعیت این است که شخصیت، طرز فکر و باورهای‌تان، بخش مهمی از آن چیزی را تشکیل می‌دهد که سطح موفقیت‌تان را تعیین می‌کند.

یکی از نویسندگان مورد علاقه‌ام (استوارت وایلد) می‌نویسد: «کلید موفقیت این است که انرژی‌تان را بالا ببرید؛ وقتی اینطور شد، مردم بصورت طبیعی جذب‌تان خواهند شد. و وقتی این تمایل را نشان دادند، دیگر همه چیز مهیاست».

 

نویسنده:  تی.هارو اکر  (T.Harv Eker)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0